You are currently viewing Rodzaje markiz tarasowych

Rodzaje markiz tarasowych

Markiza Tarasowa

Markizy w kasecie Kraków

Markizy Tarasowe to bardzo popularny sposób na osłonięcie tarasu lub części ogrodu przed słońcem lub drobnym deszczem. Dzięki wysuwanej konstrukcji jest bardzo praktyczna i nie ingeruje w ogólną charakterystykę otoczenia. Na rynku możemy wyróżnić trzy podstawowe typy markiz oraz szereg automatyki który znajduje zastosowanie w każdym z nich. Poniżej postaramy się objaśnić niektóre kluczowe zagadnienia związane z tą tematyką.

CZYM JEST KASETA MARKIZY?

Markiza Tarasowa

Kaseta markizy to element osłaniający belkę na którą zwijane jest poszycie markizy. Stanowi ona element zabezpieczający tkaninę przed zabrudzeniami oraz estetyczne wykończenie całej osłony. Wykonana jest zazwyczaj z wytrzymałego aluminium i malowana proszkowo na jeden z oferowanych kolorów. 

Ogólnie rzecz biorąc markizy możemy podzielić na te bez kasety, w pół-kasecie oraz pełnej kasecie. 

MARKIZA BEZ KASETY

Jest zdecydowanie najbardziej przyjazną dla kieszeni wersją markizy. Tak jak wcześniej wspominaliśmy belka na którą nawijana jest tkanina w tym przypadku jest całkowicie odsłonięta i niezabezpieczona przed działaniem zabrudzeń i czynników atmosferycznych. Poszycie markizy oczywiście nadal spełnia swoje zadanie i osłania nas przed słońcem i drobnym deszczem, dokładnie tak jak w przypadku dwóch pozostałych systemów. 

Montaż markizy tego typu nie jest całkowicie pozbawiony sensu. Doskonale sprawdzi się w miejscu częściowo osłoniętym dachem gdzie czynniki atmosferyczne nie będą miały na nią wielkiego wpływu w momencie gdy jest zwinięta. 

Markiza Tarasowa Kraków

MARKIZA W PÓŁ-KASECIE

Markiza Tarasowa Kraków

Markizy w kasecie Kraków

Markiza w pół-kasecie jest zdecydowanie najbardziej popularnym systemem markiz w Polsce.  Stanowi kompromis pomiędzy kasetą a zupełnym jej brakiem. Wyróżniamy kilka systemów markiz w pół-kasecie które będą się od siebie różnić w zależności od  producenta. Najbardziej klasyczną i najlepiej sprzedającą się markizą tego typu jest z pewnością model który został osłonięty kasetą od góry, tyłu oraz po bokach. Jedyne co odróżnia ją od pełnej kasety jest fakt że belka z materiałem nie została osłonięta od spodu. Jednak w tym przypadku zyskujemy markizę która po zwinięciu zamyka się w estetycznej kasecie i czy to w zimie czy w lecie podczas zwinięcia jest chroniona przed niekorzystnymi czynnikami. 

Fakt że najczęściej markiza w pół-kasecie jest tylko niewiele droższa od modeli bez kasety sprawia że całkowicie deklasuje ona modele odsłonięte. 

MARKIZA W PEŁNEJ KASECIE

Markiza w pełnej kasecie znajduje sympatię osób ceniących sobie produkty najwyższej jakości. Dzięki całkowitej ochronie zwiniętego materiału i solidnej, aluminiowej konstrukcji możemy pokusić się o stwierdzenie że jest to osłona która będzie służyć dziesięciolecia. 

Jest to oczywiście najbardziej kosztowny z pośród omawianych w tym artykule systemów jednak niesie za sobą trwałość i niezawodność.

Markiza Tarasowa

Zakup i montaż markizy tarasowej wiąże się często różnego rodzaju dylematami natury systemowej, technicznej czy też problemami związanymi z montażem. Skorzystaj z porad naszych fachowców którzy objaśnią każdą z nurtujących Cię kwestii i dopasują osłonę do twojego gustu i potrzeb.