Styl Skandynawski

Urządzając mieszkanie lub pojedynczy pokój w wybranym stylu dekoracyjnym zyskujemy ład oraz poczucie uporządkowanej przestrzeni. Na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo zyskał na popularności styl skandynawski. Dla niektórych styl ten charakteryzuje się zimnym i surowym klimatem, nic jednak bardziej mylnego

Skandynawski Design cechuje tak naprawdę nacisk na czyste, proste linie, minimalizm i funkcjonalność nie poświęcając przy tym piękna. Po raz pierwszy zyskał łaski dekoratorów wnętrz w latach 50 XX wieku, mniej więcej wtedy gdy nowoczesny styl wkroczył do krajów Ameryki Północnej i Europy.

To co czyni Styl Skandynawski tak elastycznym i wyjątkowym to brak bałaganu. Nie znajdziesz tutaj zbędnych przedmiotów które prześladują pokoje, w zamian tego wszystko ma swoje miejsce i nigdzie nie znajdziesz żadnych niepotrzebnych rzeczy.

Styl Skandynawski to przede wszystkim jasne, przewiewne przestrzenie. Króluje tutaj biel i szarość przeplatana naturalnym kolorem drewna. Pamiętajmy że Skandynawowie kochają naturę i uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Ma to również odzwierciedlenie w wystroju wnętrz jaki prezentują. Naturalny charakter drewnianych podłóg, żaluzje drewniane oraz żywe rośliny to elementy których nie może zabraknąć w urządzanym przez nas mieszkaniu.

Wystrój okien, czy też sposób ich zasłaniania w stylu skandynawskim jest również bardzo ważnym elementem. Istotne staje się tutaj to żeby nie przytłoczyć pomieszczenia i optycznie go nie zmniejszyć. Doskonale sprawdzają się tutaj szare lub białe żaluzje drewniane, rolety rzymskie lub zwiewne, długie firany. Wykorzystane do produkcji tych rolet naturalne materiały doskonale wpisują się w wybrany przez nas styl.

Uporządkowana natura i jasne wnętrza wywołują poczucie spokoju, którego tak wielu ludziom brakuje teraz w codziennym życiu. Po zakończeniu stresującego dnia w pracy przyjemnie jest wrócić do uporządkowanego domu, pozbawionego niepotrzebnych mebli i bałaganu.

Copyright [2019] [Powered by Getspace]