Markizy Kraków, Wieliczka, Krzeszowice, Wadowice

Markizy Tarasowe

   Markiza Tarasowa to świetny pomysł na osłonięcie tarasu, balkonu lub części ogrodu przed słońcem lub drobnym deszczem. Osłona ta nie wymaga filarów podtrzymujących i stabilizujących. Tak więc zwinięta zdaje się być niewidoczna, rozwinięta wnosi nową jakość wypoczynku.  

   Markizy z naszej oferty wykonywane są z wysokiej jakości aluminium malowanego proszkowo oraz akrylowego materiału z włoskiej kolekcji Para.

Markizy z

Markizy Kraków, Wieliczka, Krzeszowice, Wadowice

   

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów możemy stwierdzić że nasze markizy są całkowicie odporne na czynniki atmosferyczne takie jak: promieniowanie słoneczne, deszcz, śnieg, ciepło czy też mróz. Tak więc Państwa markiza będzie tak samo służyć i wyglądać zaraz po montażu jak i po 10 latach użytkowania. 

   Tkaniny z włoskiej kolekcji Para to najwyższa jakość poszyć do markiz. W naszej ofercie znaleźć można  blisko 80 kolorów i wzorów które pozwolą na dopasowanie produktu do Państwa potrzeb i gustu. Są one wodoodporne, zabezpieczone przed działaniami grzybów i pleśni. 

Tkaniny z kolekcji

   W przypadku markizMarkiza w pełnej kasecie wyposażonych w pełną  kasetę materiał gdy jest zwinięty chowa się w kasetę która chroni go przed brudem i innymi niekorzystnymi czynnikami. Ma ona również bardzo duże znaczenie jeżeli weźmiemy pod uwagę wygląd osłony. Podczas niepogody, w zimie lub gdy po prostu nie korzystamy z markizy widzimy nowoczesny kształt kasety, który przyozdabia miejsce nad tarasem i jednocześnie ma bardzo praktyczne zastosowanie.

Markiza w pół-kasecieMarkiza w pół-kasecie to kompromis pomiędzy pełną kasetą a zupełnym jej brakiem. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy system markiz tarasowych dostępnych na rynku. W przypadku tego systemu materiał również chowa się do aluminiowej kasety i jest przez nią chroniony przed zabrudzeniami. To co odróżnia ten system od markiz w pełnej kasecie to fakt że belka z materiałem nie jest odsłonięta od spodu.

Markiza bez kasety to ekonomiczna wersja osłony która oczywiście równie skutecznie spełni swoje zadanie osłaniania nas przed słońcem oraz drobnym deszczem. Jednak zwinięty materiał nie jest w żaden sposób chroniony przed zabrudzeniami co może skrócić żywotność osłony oraz jej atrakcyjny wygląd.

System  Veranda umożliwiaMarkiza System Veranda zamontowanie markizy do ogrodów zimowych lub do konstrukcji nad tarasem. W tym przypadku materiał chowa się do kasety która chroni go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Podczas rozwijania materiał porusza się po prowadnicach przytwierdzonych do dachu ogrodu zimowego lub zbudowanej konstrukcji. 

System Veranda łączy w sobie minimalizm markizy oraz wytrzymałość na porywy wiatru który zapewnia pergola. 

Markizy Kraków, Wieliczka, Krzeszowice, Wadowice

Markiza w kasecie
Markizy Kraków
Markizy Skawina
Markizy Rabka

   Sterowanie markizą przy pomocy pilota jest najwygodniejszą formą obsługi markizy. Istotną zaletą tego rozwiązania jest fakt że ograniczamy ilość kabli które musimy podłączyć do osłony i systemu sterowania. Konieczne jest jedynie podpięcie napięcia do markizy, a więc jeden kabel który biegnie od źródła napięcia do osłony. Jest to bardzo ważne w przypadku gdy elewacja Twojego domu jest już ukończona a kable, choć prowadzone w estetycznych korytkach mimo wszystko będą widoczne. Silniki sterowane radiowo mają jeszcze tą dodatkową zaletę że możemy do nich podłączyć czujniki wstrząsu lub czujnik wiatrowo-słoneczny, dbają one o nasze bezpieczeństwo i komfort użytkowania osłony.

   Każda z automatycznych markiz wyposażona jest w system NHK dzięki któremu w przypadku braku prądu możesz ręcznie zwinąć markizę!

Sterowanie markizą przy pomocy przełącznika jest również automatyczną i wygodną formą obsługi osłony. W tym jednak przypadku ilość kabli jakie musimy poprowadzić jest troszkę większa. Otóż prócz kabla zasilającego prowadzonego od źródła zasilania do markizy, konieczny jest jeszcze jeden kabel który biegnie od markizy do przełącznika. Gdy elewacja budynku jest już ukończona nasi montażyści układają kable w korytkach maskujących, tak by zwiększyć estetykę do absolutnego maksimum. Jednak fakt ukończonej elewacji i braku możliwości późniejszego zakrycia kabli tynkiem może skłaniać do wyboru opcji sterowania pilotem… 

   Każda z automatycznych markiz wyposażona jest w system NHK dzięki któremu podczas braku prądu możesz ręcznie sterować markizą.

 

W przypadku ręcznego sterowania markizy otrzymujesz korbę służącą do obsługi. Kręcąc nią zwijamy oraz rozwijamy osłonę do żądanej długości. Obsługa ręczna większych markiz może być jednak męcząca i nużąca. 

   Czujnik wiatrowo-słoneczny ma za zadanie przede wszystkim mierzyć siłę wiatru. Gdy porywy wiatru będą niebezpiecznie wysokie czujnik wyśle informację do silnika który zwinie markizę samoczynnie. Urządzenie to jest w szczególności przydatne w miejscach o podwyższonym działaniu wiatru, gdy jest podłączone, nie musimy się przejmować kiedy zwinąć markizę gdyż czujniki będą dbały o to za nas. Druga funkcja czujnika to mierzenie nasłonecznienia. Gdy nasłonecznienie osiągnie ustawione parametry markiza samoistnie się rozwinie a gdy nasłonecznienie przeminie również samoistnie się zwinie. Każdą z funkcji możesz w każdym momencie wyłączyć na pilocie.

   Czujnik wstrząsów montowany jest na belce przedniej markizy i jest on połączony drogą radiową z silnikiem. Gdy porywy wiatru niebezpiecznie zaczynają trząść osłoną wysyła on sygnał o niebezpieczeństwie do silnika a on zwija samoczynnie osłonę. Automatyczne zabezpieczenie markizy przed wiatrem jest bardzo ważne w miejscach gdzie porywy wiatru są często niebezpiecznie duże. Wyposażenie markizy w czujnik daje nam dodatkowy komfort użytkowania jednak nie zastępuje on w pełni myślenia o bezpieczeństwie gdyż czujniki nie działają w momencie braku zasilania.

   Najczęstszym sposobem montażu markizy jest zawieszenie jej na ścianie przy pomocy specjalnych uchwytów. Jeśli ściana została już ocieplona styropianem lub wełną i został naniesiony tynk to pomiędzy ścianę a mocowanie markizy wprowadzany jest specjalny stalowy dystans, umożliwia on trwałe i solidne powiązanie uchwytów z ścianą. Dystans jest całkowicie niewidoczny a całe połączenie estetyczne i bardzo trwałe. Markizy mocowane są przy użyciu „chemii” która tworzy pewnego rodzaju monolit z miejscem zakotwienia i jest zdecydowanie najbardziej profesjonalnym sposobem montażu.

   Zawieszenie markizy pod balkonem lub do sufitu również odbywa się przy pomocy specjalnych uchwytów. Podobnie jak w przypadku montażu do ściany uchwyty kotwione są do podłoża przy użyciu kotew chemicznych. Połączenie to jest niezwykle trwałe i zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania przez cały okres korzystania z osłony.

   Zawieszenie markizy pod dachem jest możliwe dzięki specjalnie do tego celu przeznaczonych uchwytów. Są one specjalnie wyprofilowane i przeznaczone do montażu do krokwi. Dzięki nim, gdy jest taka konieczność markiza może zostać podwieszona bezpośrednio pod dachem a Ty możesz cieszyć się z produktu który umożliwi Ci komfortowy wypoczynek na tarasie lub w ogrodzie.

Markizy Kraków, Wieliczka, Krzeszowice, Wadowice

   Oferowane przez nas markizy wykonywane są na dokładny wymiar a najwyższa jakość montażu utrwala tylko poczucie dobrej inwestycji. Dzięki szerokiej ofercie markiz w kasetach, pół-kasetach oraz bez kasety, sterowanych przy pomocy pilota, przełącznika lub ręcznie trafiamy w gust i potrzeby każdego klienta.

    Pomiar na który możecie się Państwo umówić umożliwia spokojne wybranie materiału który zostanie użyty do produkcji Państwa markizy oraz skorzystanie z fachowej wiedzy naszego pracownika który dopasuje produkt do Państwa potrzeb. 

Co nas wyróżnia?

W naszej ofercie znajdziesz kilkanaście systemów markiz tarasowych, balkonowych oraz System Veranda. Każdy z oferowanych przez nas systemów wykonywany jest na dokładny wymiar. Dzięki bogatej ofercie mamy ogromne możliwości dopasowania markiz do Twoich potrzeb oraz warunków montażowych. 

Każdy z systemów ma kilka standardowych kolorów konstrukcji. Jeśli jednak zależy Ci na innym kolorze, możesz wybrać dowolny z palety RAL. Konstrukcja wykonywana jest z wysokiej jakości aluminium które pozwala na osiąganie wysokiej wytrzymałości na porywy wiatru oraz odporność na warunki atmosferyczne takie jak wilgoć, mróz itp. 

Poszycie wykonywane jest  z materiałów akrylowych, barwionych w masie, sprowadzanych od renomowanych europejskich producentów. Włoska kolekcja Para oraz Francuska Dickson to łącznie ok 160 wysokiej jakości materiałów które zapewnią Ci ochronę przed słońcem oraz delikatnym deszczem. Tkaniny te są odporne na działanie czynników atmosferycznych, nie musisz się obawiać że po kilku latach materiał spłowieje lub spleśnieje. 

 

W naszej firmie od zawsze stawiamy na jakość wszystkich produktów które mamy w ofercie. Nie stosujemy zamienników które wpływają na wytrzymałość, estetykę lub mogą zagrozić bezpieczeństwu. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy pewni produktu który Ci oferujemy i możemy udzielić aż 7 lat gwarancji!

Zastosowanie wysokiej jakości komponentów przy produkcji niewątpliwie wpływa na żywotność, estetykę ale również na cenę markizy. 

Ceny obniżyliśmy do absolutnego minimum, dzięki temu masz możliwość zakupu markizy która będzie służyła Tobie i w przyszłości może Twoim dzieciom w naprawdę przystępnej cenie. Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość z prośbą o wycenę interesującego Cię systemu oraz rozmiaru a z pewnością miło się zaskoczysz. 

W naszej firmie masz również gwarancję najlepszej obsługi począwszy od pomiaru aż po montaż.

Pomiar to spotkanie na którym nasz pracownik opowie Ci o wszystkich systemach markiz które są w naszej ofercie oraz zaproponuje rozwiązanie które będzie najlepsze dla Ciebie. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wszelkiego rodzaju katalogi oraz wzorniki tkanin. Wzorniki są tak skonstruowane byś mógł dotknąć oraz dokładnie obejrzeć każdy z nich. 

Montaż przeprowadzany jest przez wyspecjalizowane ekipy które zamontują Twoją markizę w estetyczny sposób. Podczas montażu nie zostanie uszkodzona elewacja budynku a markiza zostanie zamontowana w taki sposób byś przez cały czas mógł się czuć pod nią bezpiecznie. 

UMÓW SIĘ NA POMIAR

Podczas pomiaru spokojnie przejrzysz wszystkie próbniki materiałów w domowym zaciszu. Nasz pracownik dokładnie dopasuje osłonę do Twojego gustu i potrzeb.

UMÓW SIĘ NA POMIAR

Podczas pomiaru spokojnie przejrzysz wszystkie próbniki materiałów w domowym zaciszu. Nasz pracownik dokładnie dopasuje osłonę do Twojego gustu i potrzeb.

Więcej informacji
Zadzwoń 
502 112 555
Close Menu