You are currently viewing Rolety Zewnętrzne z funkcją WiFi – Czy warto?

Rolety Zewnętrzne z funkcją WiFi – Czy warto?

Rolety Zewnętrzne z funkcją WIFI - Czy warto?

Rolety Zewnętrzne - Zestaw Balkonowy _ Realizacja Chybie

W czasach gdy praktycznie w każdym elemencie naszego życia na stałe zadomowiła się już elektronika i możliwość zdalnego sterowania urządzeniami, czas odpowiedzieć na pytanie czy w przypadku rolet zewnętrznych ma to w ogóle sens.

 

Wyposażając swoje rolety w możliwość sterowania za pomocą wifi nie zamykasz sobie drogi do tradycyjnego przełącznika znajdującego się przy oknie. W tej kwestii nie zmienia się nic, gdy będziesz miał/a potrzebę podniesienia lub opuszczenia rolety możesz to zrobić wciskając odpowiedni klawisz. 

Twoje rolety mogą posiadać funkcję wifi bezpośrednio wbudowaną w silnik obsługujący roletę, wbudowaną w przełącznik lub w adapter.

Na czym polega funkcja WIFI?

Wyobraź sobie że wstajesz rano i rolety w całym domu lub jego części są już podniesione. Albo wracasz zmęczony/a do domu, jest już ciemno a Ty musisz jeszcze zasłonić rolety by cała okolica nie wiedziała jak spędzasz wieczory. Otóż nie, dzięki temu że rolety zostały wyposażone w funkcję wifi nie musisz tego robić ani nawet o tym myśleć.

Dzięki aplikacji w której możesz ustawić dowolne scenariusze Twoje rolety stają się całkowicie zautomatyzowane. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Mogą podnosić się o świcie a zamykać np. 10 minut przed zachodem słońca, od 8-12 mogą być podniesione do połowy okna południowe a pozostałe całkowicie, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka lub gdy jest słonecznie możesz zaprogramować  rolety by były zamknięte. Scenariuszy może być tyle ile będziesz w stanie wymyślić.

Cena

Wbrew pozorom dodatkowe możliwości jakie niesie ze sobą wyposażenie rolet w wifi nie musi zrujnować naszego portfela. 

Zarówno zewnętrzny moduł wifi jak i przełącznik wyposażony w tę funkcję możesz mieć już za ok. 200 zł. Korzyści jakie niesie za sobą możliwość zdalnego sterowania roletami jest zdecydowanie warta tych pieniędzy.

Dodaj komentarz