You are currently viewing Wiata Garażowa

Wiata Garażowa

Ze względu na wysokie koszty budowy oraz utrzymania garażu usytuowanego w bryle budynku jak i wolnostojącego, na odcinku kilku ostatnich lat obserwujemy znaczący wzrost popytu na aluminiowe wiaty garażowe. 

Co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na zastąpienie tradycyjnego garażu wiatą garażową?

GARAŻ MUROWANY CZY WIATA GARAŻOWA

Podstawową różnicą pomiędzy tradycyjnym garażem a postawieniem wiaty garażowej jest cena. W czasach gdy koszty budowy oraz ogrzewania urosły do sporych rozmiarów wiata staje się bardzo atrakcyjną alternatywą dla tradycji. 

Koszty z jakimi musisz się liczyć chcąc zamontować wiatę w solidnym i trwałym wydaniu są kilka razy niższe od murowanego garażu. 

Na uwagę zasługuje również fakt że wiata po prostu wygląda ładnie i nowocześnie. Twój samochód i przybory ogrodowe które będziesz pod nią trzymał będą stale chronione przed opadami atmosferycznymi. Możliwość zabudowy wszystkich ścian bocznych lub tylko ich części sprawiają że koncepcja wiaty garażowej wygląda na prawdę atrakcyjnie.

ALUMINIUM TO BRAK KONIECZNOŚCI KONSERWACJI

Decydując że Twój samochód będzie parkowany pod wiatą garażową zwróć uwagę na to z czego będzie ona wykonana. Konstrukcja wiaty powinna być solidna, odporna na obciążenia oraz wichury. Dwa najpopularniejsze materiały z których wykonywana jest konstrukcja wiaty garażowej to drewno oraz aluminium. 

Zarówno drewno jak i aluminium są materiałami których wytrzymałość jak najbardziej pozwalają na zbudowanie na ich podstawie solidnej i trwałej wiaty garażowej. 

Podstawową zasadą która je dzieli jest to że drewno by utrzymywało swe właściwości i estetyczny wygląd musi być na bieżąco konserwowane. Aluminium nie, jest to metal który nie koroduje i raz pomalowany będzie estetyczny przez długie lata. 

POLIWĘGLAN 16MM TO PODSTAWA!

Pokrycie dachu w wiacie garażowej musi być odporne na obciążenia i porywy wiatru. Tak by podczas użytkowania nie stwarzała niebezpieczeństwa i zawsze służyła w ten sam sposób  niezależnie od pogody. 

Wybranie wiaty w której zastosowany został poliwęglan 16mm UV to gwarancja stabilności i jakości przez cały okres użytkowania. Dzięki grubości aż 16mm i wzmacnianej strukturze takiego poliwęglanu jest on wytrzymały i odporny na obciążenia do 85 kg/m2. Dzięki powłoce UV miejsce pod zadaszeniem nie będzie się nagrzewać a sam poliwęglan nie będzie z czasem niszczał. 

Przewiduje się że w ciągu najbliższych lat wiaty garażowe całkowicie wyprą koncepcję tradycyjnie budowanych garaży. Pamiętaj że solidna wiata garażowa jest praktyczniejsza i ładniejsza aniżeli moloch z pustaków.