Instrukcja Czyszczenia markizy

Regularna konserwacja markizy zazwyczaj ogranicza się do czyszczenia raz w roku.

Dzięki prostym i niewymagającym zbyt wiele czynnościom Twoja markiza może pozostać jak nowa przez wiele lat.

Pamiętaj że oferowane przez nas markizy są wykonywane z wysokiej jakości komponentów. Dlatego tak niewiele pracy będziesz musiał włożyć w utrzymanie jej w czystości.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek które pomogą Ci w tej czynności.

Czyszczenie poszycia markizy

  1. Zwilż materiał markizy wodą. Możesz to zrobić używając np. węża ogrodowego. Odczekaj kilka minut.
  2.  Spłucz tkaninę tak by pozbyć się wszelkiego rodzaju luźnych zabrudzeń. Uważaj by na materiale nie gromadziła się zbyt duża ilość wody.
  3. W wanience rozpuść naturalne mydło, nie używaj detergentu. Używaj letniej wody nie przekraczającej 40 stopni oraz szczotki na wysięgniku z bardzo miękkim włosiem. Szczotkując kieruj się od dołu ku górze. Pamiętaj by wyczyścić każdy skrawek tkaniny. Jeśli tego nie zrobisz, po skończonej pracy zobaczysz miejsca które pominąłeś. Staraj się zakończyć pracę zanim materiał zacznie schnąć. Najlepiej nie wybieraj upalnych dni na tą czynność.
  4. Dokładnie spłucz, aby usunąć całe mydło z tkaniny. Nie spłukane mydło pozostawi kredowy osad i będziesz musiał powtórzyć płukanie raz jeszcze. Pamiętaj by na tkaninie nie gromadziła się zbyt duża ilość wody!
  5.  Pozostaw markizę rozwiniętą aż do wyschnięcia. Nie zwijaj mokrej!
Czyszczenie materiału od spodu zazwyczaj polega na spłukaniu go wodą z węża ogrodowego. Jeśli jednak sytuacja tego wymaga możesz powtórzyć powyższe czynności również od tej strony.
 
Czas jaki będziesz musiał poświęcić na wyczyszczenie markizy zależny jest od jej wielkości oraz stopnia zabrudzenia. Nie powinien jednak przekroczyć 1,5 godziny.

Dodaj komentarz