You are currently viewing Dlaczego Wiata z Aluminium?

Dlaczego Wiata z Aluminium?

Wiaty Garażowe powoli wypierają z budownictwa garaże budowane tradycyjnymi metodami. Dlaczego? Przewaga wiaty polega przede wszystkim na niskich kosztach powstania zadaszenia oraz nowoczesnej i elastycznej formie. Carport doklejony do budynku wygląda estetycznie i nowocześnie a możliwość różnorakiej zabudowy ścian bocznych czyni go praktycznym w codziennym użytkowaniu. 

Wiatę garażową zbudować możemy z materiałów takich jak drewno stal czy też aluminium. Materiały te różnią się  oczywiście od siebie wyglądem, wytrzymałością oraz tym jak często musimy podejmować się ich konserwacji.

Zarówno drewno jak i stal wymagają okresowego malowania oraz oczyszczania z rdzy lub nacieków. Ze względu na trudno dostępne miejsca w wiacie konserwacja może nie być tak dokładna jakbyśmy tego chcieli. Może to doprowadzić do stopniowego osłabiania się konstrukcji. Szlifowanie i malowanie będą sprawiać że wiata straci z czasem swój atrakcyjny wygląd.

Wiata garażowa na bazie aluminiowej konstrukcji z grubymi ściankami profili jest gwarancją niesłabnącej z czasem wytrzymałości. Aluminium nie koroduje przez co konstrukcja jak i pozostałe elementy zadaszenia nie wymagają żadnej konserwacji. 

W związku z tym że wiata wykonana z aluminium nie będzie potrzebowała z czasem „odświeżenia” możemy być pewni że zachowa swój estetyczny wygląd przez cały okres użytkowania.