You are currently viewing Jaki Wybrać Kolor Rolety

Jaki Wybrać Kolor Rolety

rolety dzień noc Kraków

Kolor materiału jak i rodzaj osłony okiennej jaki wybierzesz do swoich okien ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o stopień przepuszczalności światła. 

W zależności od charakteru pomieszczenia chcielibyśmy aby stopień zaciemnienia był inny, potrzebujemy również osłon które w różnym stopniu zapewnią nam poczucie intymności. 

Całkowite Zaciemnienie

Jeśli zależy Ci na całkowitym zaciemnieniu to zdecydowanie najlepszym produktem jaki możesz wybrać jest roleta zewnętrzna. Różne warianty obsługi rolet zewnętrznych stwarzają możliwości ustawień automatycznego zamykania wieczorem i podnoszenia rano. Dzięki temu o wyznaczonej godzinie roleta podniesie się sama a Ty nie będziesz potrzebował budzika, obudzi Cię słoneczko 🙂 

Roleta zewnętrzna prócz zasłaniania ma również właściwości izolacyjne i przeciwwłamaniowe. Dzięki niej zimą zaoszczędzisz na ogrzewaniu a latem na klimatyzacji.

Rolety zewnętrzne Kraków
rolety w kasecie Kraków

Rolety wyposażone w materiał podgumowany również zapewnią Ci całkowite zaciemnienie. Pamiętaj jednak że żeby mieć najlepszy efekt to musisz wybrać roletę w kasecie i z prowadnicami. Dzięki niej zniwelujesz irytujące boczne prześwity. 

Materiały podgumowane doskonale sprawdzają się w sypialni lub pokojach dzieci, wszędzie tam, gdzie chcemy by światło nam nie przeszkadzało i nas nie budziło. 

Duże Zaciemnienie

Im ciemniejszy kolor i grubszy materiał tym większy jest również stopień zaciemnienia jaki możesz uzyskać. 

Dzięki bogatej ofercie materiałów jaki znajdziesz w naszej ofercie możesz zaciemnić pomieszczenie w dowolnym stopniu. Wybierając odpowiedniej grubości materiał w kolorze odpowiadającym Twojemu gustowi możesz stworzyć efekt jaki Ci odpowiada. 

Plisy Kraków

Częściowe Zaciemnienie / Rozproszenie Światła

rolety rzymskie Kraków

Wszędzie tam gdzie potrzebujesz jak najwięcej światła, a przesłony okienne mają służyć dekoracji, zapewnieniu intymności oraz rozproszeniu światła używaj jasnych kolorów. 

W pokojach dziennych będą zdecydowanie lepiej sprawdzały się materiały o jasnych barwach które dodatkowo powiększają wizualnie pomieszczenie. Rolety w takim kolorze doskonale poradzą sobie z rozproszeniem promieni słonecznych które przeszkadzały Ci w normalnym funkcjonowaniu czy też np. w korzystaniu z komputera. 

Jasne kolory mają również skłonności do odbijania promieni słonecznych dzięki czemu pomieszczenie zdecydowanie mniej się nagrzewa. 

Wybierając jasny kolor rolet będziesz mógł z nich korzystać w ciągu dnia powstrzymując promienie słoneczne, delikatnie przyciemniając pomieszczenie bez konieczności zapalania światła. 

plisy Kraków

Każde pomieszczenie służy do innych celów. Tym samym możesz mieć inne oczekiwania co do rolet w nim zamontowanych. 

Odpowiedni wybór materiałów może przysparzać wielu trudności. Skorzystaj z porad i doświadczenia naszych pracowników. Dokładnie dopasują rolety do Twoich oczekiwań. 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Anna

    Gdybym trafiła na ten blog wcześniej pewnie bym kupiła rolety. Wybrałam żaluzje fasadowe w Bielsku, ale jestem z nich średnio zadowolona. Po prostu źle dobrałam kolor i zaciemnienie. Widzę to dopiero teraz.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.