You are currently viewing Rolety Rzymskie – Co powinieneś wiedzieć?

Rolety Rzymskie – Co powinieneś wiedzieć?

Rolety Rzymskie

   Rolety Rzymskie to piękne i wytworne osłony okienne które zyskały wielką popularność w Polsce dzięki swojej nowoczesności i praktyczności. Klasyczna roleta rzymska, czyli ta którą najczęściej możemy zobaczyć w oknach charakteryzuje się poziomymi przeszyciami (fiszbinami) dzięki którym zwija się tworząc piękne i majestatyczne załamania/fale. 

   Roleta obsługiwana jest za pomocą łańcuszka koralikowego który znajduje się po wskazanej przez klienta stronie lub (dla bardziej wygodnych) przy użyciu pilota lub przełącznika. 

   Roleta Rzymska po całkowitym zwinięciu zajmuje od 20 do 25 cm (w zależności od systemu i wysokości rolety) więc najczęstszym sposobem montażu jest zawieszenie jej nad oknem tak by dolna część rolety licowała się z górną krawędzią wnęki okiennej lub montaż do sufitu. Zawieszenie rolety rzymskiej bezpośrednio na skrzydle okiennym również nie stanowi problemu jednak traci ona wówczas swój majestatyczny wygląd. 

   Dobrą wiadomością jest to że roletę w bardzo prosty sposób możemy wyprać, w zależności od materiału jaki został użyty w pralce lub ręcznie. Tkanina mocowana jest do mechanizmu przy pomocy rzepu, odpięcie go do prania jest na prawdę bardzo proste. 

   Rolety doskonale sprawdzają się w salonie, kuchni czy też biurze. Wszędzie tam gdzie chcemy by było elegancko, gustownie i zarazem praktycznie. Wiele systemów rolet rzymskich, ogromna ilość materiałów z jakich mogą zostać wykonane, lampasy, obszycia i inne cuda pozwalają nam dopasować do stylu i gustu każdego klienta. 

Dodaj komentarz