You are currently viewing Alternatywa dla firanki
Roleta Rzymska bez fiszbin

Alternatywa dla firanki

firanki
firanki

Rolety Rzymskie Kraków

Tradycyjne firanki i zasłony powoli odchodzą do lamusa a my tym samym szukamy idealnej dla nich alternatywy. Alternatywy która jednocześnie będzie pełniła taką samą lub podobną funkcję ale jednocześnie wniesie powiew świeżości i nutkę nowoczesności.

Najbardziej zbliżona pod względem budowy do firanki i zasłony jest roleta rzymska. Jest to jednak osłona bardzo nowoczesna i elegancka która wniesie do pomieszczenia ciepły i przyjemny klimat. Tak blisko a jednak całkiem daleko… Roleta rzymska wykonywana jest z materiałów podobnych do tych z których powstają firany i zasłony, jednak tutaj wszelkie podobieństwa się kończą. Roleta ta obsługiwana jest za pomocą łańcuszka a podczas zwijania tworzy piękne i majestatyczne fale.

Kolejną alternatywą może byćRolety Dzień Noc roleta dzień noc. Dzięki tkaninie w poziome pasy, naprzemiennie zasłonowe i transparentne możemy płynnie sterować dopływem światła do pomieszczenia i tym samym zastąpić jedną osłoną okienną zarówno firankę jak i zasłonę. Roleta ta doskonale komponuje się w nowoczesnych wnętrzach podkreślając ich charakter. Różnorodność systemów rolet dzień noc pozwala na jej montaż zarówno na ścianie jak i bezpośrednio na skrzydle okiennym. 

Osoby ceniące sobie wysoką estetykę i praktyczne rozwiązania z pewnością docenią rolety dzień noc. 

A może by tak...

Plisa okienna

Z pewnością słyszałeś o plisie lub widziałeś ją u znajomych. Jest to osłona która szturmem wdziera się do naszych domów doceniana za swoje praktyczne zastosowanie. Budowa plisy w niczym nie przypomina tradycyjnych osłon okiennych, tkanina w niej została zaprasowana na plisy o grubości 20 mm. Dzięki temu możemy ją rozciągać na oknie i co najlepsze – również od dołu. 

Jest to osłona przystosowana do czyszczenia na mokro i dająca się dopasować do okien nietypowych takich jak trójkąty czy trapezy. 

Żaluzja Drewniana

Kolejną osłoną okienną którą powinieneś wziąć pod uwagę urządzając swoje mieszkanie jest żaluzja drewniana. Ona również w niczym nie przypomina firanki i zasłony,  jeśli masz więc zamiar wprowadzić „nowość” do mieszkania to jak najbardziej jest to osłona godna polecenia. 

Żaluzja drewniana jest osłoną przystosowaną do montażu zarówno na skrzydle okiennym jak i na ścianie, osłaniając tym samym całą wnękę okienną. Dzięki niej również możesz płynnie sterować dopływem światła do pomieszczenia podnosząc tym samym swój komfort. Doskonale wygląda w wnętrzach urządzonych w niemalże każdym stylu, jest ponadczasowa i bardzo elegancka. 

Pamiętaj że dokonując zakupu osłon okiennych warto poradzić się osób doświadczonych które mają rozeznanie w temacie. Jeśli masz taką możliwość umów się na pomiar na którym uzyskasz cenne wskazówki i porady osoby która ma już setki realizacji za sobą a tym samym będzie w stanie doradzić Ci w tym trudnym temacie.