Rolety zewnętrzne Kraków, Bielsko, Opole

ROLETY ZEWNĘTRZNE

Rolety Zewnętrzne Kraków

   Rolety zewnętrzne montujemy głównie z myślą o izolacji termicznej domu oraz zabezpieczeniu przed włamaniem. Opuszczony pancerz rolety wyposażony w specjalne blokady skutecznie chroni dom oraz niżej położone mieszkania przed włamaniem oraz wandalizmem. 

   Rolety zewnętrzne wykazują doskonałe właściwości termoizolacyjne, opuszczony pancerz rolety doskonale chroni pomieszczenie przed promieniami słonecznymi i tym samym przed nadmiernym nagrzewaniem się. W okresie grzewczym zmniejsza natomiast nakłady finansowe kierowane na ogrzewanie. Roleta zewnętrzna to również bariera akustyczna, doskonale tłumi dźwięki i hałasy dochodzące z zewnątrz i na zewnątrz. 

Rolety Zewnętrzne Kraków, Bielsko

Rolety Zewnętrzne z

ROLETA ZEWNĘTRZNA ADAPTACYJNA

Roletę zewnętrzną w systemie adaptacyjnym możemy zamontować w budynkach już Roleta Zewnętrzna Natynkowaukończonych lub tam gdzie nie ma możliwości schowania kasety pod elewacją budynku. Jest to najpopularniejsza wersja rolety zewnętrznej działanie której już pewnie nie raz mieliście Państwo okazję oglądać. W wersji podstawowej kaseta rolety występuje w formie kwadratu ze ściętym jednym rogiem. W ofercie posiadamy również rolety zewnętrzne ze skrzynką pół-okrągłą. Rozmiary skrzynki uzależnione są od wysokości oraz rodzaju zastosowanego pancerza rolety i wynoszą od 12 do 21 cm.

 

 

 

ROLETA ZEWNĘTRZNA PODTYNKOWA

Roleta zewnętrzna umożliwiająca częściowe przykrycie Roleta Zewnętrzna Podtynkowaelewacją budynku to doskonałe rozwiązanie w nowo powstających inwestycjach. Dzięki specjalnej kasecie rolety możliwe jest naklejenie na nią styropianu a docelowo pokrycie elewacją zewnętrzną budynku. Również możliwość częściowego zakrycia prowadnic sprawia że w momencie gdy pancerz rolety jest całkowicie podniesiony jest ona niemalże niezauważalna.
 
 

MONTAŻ NA ŚCIANIE  (ROLETA ZEWNĘTRZNA ADAPTACYJNA,  ROLETA ZEWNĘTRZNA PODTYNKOWA)

Montaż na ścianie polega na przykręceniu prowadnic rolety do ściany zaraz za boczną szpaletą okna. Skrzynka do której nawijany jest pancerz jest w tym przypadku umiejscowionaRoleta Zewnętrzna Podtynkowa powyżej górnej krawędzi wnęki okiennej. Roleta podtynkowa której kasetę przykrywamy elewacją budynku wymaga wówczas odpowiedniej grubości styropianu lub wełny, która będzie odpowiadała rozmiarom kasety. Ewentualnie zaistnieje konieczność zrobienia boni wokół okna. Po montażu rolety podtynkowej w taki sposób zyskujemy osłonę która jest niemalże całkowicie schowana pod elewacją budynku. Montaż rolety adaptacyjnej przebiega analogicznie, jednak w jej przypadku nie ma możliwości przykrycia kasety elewacją budynku. Kaseta odstaje wówczas od płaszczyzny ściany.

 

MONTAŻ WE WNĘCE OKIENNEJ (ROLETA ZEWNĘTRZNA ADAPTACYJNA, ROLETA ZEWNĘTRZNA PODTYNKOWA

Montaż rolet zewnętrznych do wnęki okiennej jest zdecydowanie najbardziej estetyczny i najmniej inwazyjny. Roleta Zewnętrzna montaż do wnęki okiennejW przypadku rolet adaptacyjnych prowadnice przykręcane są do okna a górna część kasety mieści się w obrysie wnęki. W zależności od charakteru wnęki, sposobu montażu okna oraz wysokości kasety będzie ona nieznacznie nachodziła na szybę co jest jednak minusem tego typu montażu. Decydując się na ten rodzaj zamontowania rolet można powiedzieć że stapiamy roletę z oknem, roleta nie wyróżnia się wówczas na tle elewacji i nie odstaje od bryły budynku.

 

Chcąc zamontować rolety zewnętrzne podtynkowe do wnęki okiennej, musimy pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej, Roleta Zewnętrzna podtynoka montaż bo już na etapie stawiania ścian. Kluczem do sukcesu jest wówczas nadproże które jest specjalnie wyprofilowane/ścięte a okno z nim zlicowane. Wówczas tak jak w przypadku rolety adaptacyjnej prowadnice przykręcane są do okna, kaseta natomiast znajduje się powyżej. Dzięki takiemu rozwiązaniu w prosty sposób możemy wyposażyć swój dom w rolety które znajdują się pod elewacją i są uznawane za najbardziej estetyczne i praktyczne.

W dobie powszechnej automatyzacji wszelkiego rodzaju urządzeń domowych również rolety zewnętrzne możemy obsługiwać bez użycia siły. Ręczne podnoszenie i opuszczanie rolet przysparzało czasem wiele problemów. Dlatego podstawowym sposobem obsługi stały się piloty oraz naścienne przełączniki.

 

SILNIK ELEKTRYCZNY / PRZEŁĄCZNIK KLAWISZOWYPrzełącznik do rolet zewnętrznych

Najczęściej stosowanym napędem do rolet jest silnik kablowy. Został doceniony z powodu bardzo dobrego stosunku jakości do ceny, trzeba zaznaczyć że udzielamy aż 4 lat gwarancji. Gdy montujemy rolety wyposażone w tego typu silnik musimy doprowadzić napięcie w miejsce montażu osłony (kasety) oraz zrobić puszkę elektryczną w miejscu montażu przełącznika.

 

SILNIK RADIOWY / PILOT, PILOT NAŚCIENNY

W przypadku zastosowania silnika który jest przełącznik radiowy 1 kanałowypilot 15 kanałowy do roletobsługiwany drogą radiową jedyną czynnością o której musimy pamiętać przed montażem rolet to doprowadzenie napięcia w miejsce ich montażu. Ten rodzaj napędów jest częściej stosowany w już ukończonych inwestycjach gdyż ogranicza do minimum ilość kabli które musimy doprowadzić do osłony by mogła prawidłowo działać. Roletę możemy obsługiwać pilotem jedno lub wielokanałowym na którym możemy tworzyć różne schematy (np. kanał 1 obsługuje cały salon, kanał 2 parter, kanał 3 okno w łazience itd. itp.). Dodatkowo przy każdym oknie możemy mieć pilot naścienny który swoim wyglądem przypomina przełącznik klawiszowy.

 

STEROWANIE RĘCZNE

Sterowanie ręczne stosuje się w miejscach gdzie nie ma możliwości doprowadzenia napięcia do rolety. Wówczas dokonuje się przewiertu przez ścianę lub okno i przeprowadza sznurek który będzie służył do podnoszenia oraz opuszczania rolety. Nadmiar sznurka zwijany jest do zwijacza który utrzymuje go w ciągłym naprężeniu.

CIEKAWOSTKI

Jest wiele rodzajów pilotów i przełączników które mogą zdecydowanie umilić nam korzystanie z rolet zewnętrznych.

 

Jednym z nich jest np. przełącznik naścienny z timerem. Dzięki niemu możemy ustawić godzinę podnoszenia i Przełącznik do rolet zewnętrznych z timeremopuszczania rolety. Przełącznik występuje w wersji kablowej oraz jako pilot.

 

 

PrzełącznikPrzełącznik kluczykowy do rolet zewnętrznych kluczykowy. stosowany jest w miejscach gdzie tylko upoważnione osoby mogą obsługiwać roletę która zamyka np. wejście do sklepu. Pancerz rolety podnosi się i opuszcza w momencie przekręcenia kluczyka w odpowiednią stronę.

 

 

 

Przełącznik do rolet zewnętrznych z timeremPrzełącznik radiowy 15-kanałowy. Dzięki niemu z jednego miejsca możesz sterować roletami w całym domu. Możesz również tworzyć na nim wszelkiego rodzaju schematy.

KOLORYSTYKA OKLEIN

kolorystyka oklein do rolet

KOLORYSTYKA PANCERZY

kolorystyka pancerzy do rolet

 

UMÓW SIĘ NA POMIAR

Podczas pomiaru spokojnie przejrzysz wszystkie próbniki materiałów w domowym zaciszu. Nasz pracownik dokładnie dopasuje osłonę do Twojego gustu i potrzeb.

UMÓW SIĘ NA POMIAR

Podczas pomiaru spokojnie przejrzysz wszystkie próbniki materiałów w domowym zaciszu. Nasz pracownik dokładnie dopasuje osłonę do Twojego gustu i potrzeb.

Więcej informacji
Zadzwoń 
502 112 555
Close Menu