ŻALUZJE DREWNIANE

Żaluzje Drewniane Kraków, Bielsko, Wieliczka, Oświęcim, Tychy, Rybnik

    Żaluzja Drewniana to ponadczasowa osłona okienna która dzięki naturalnym surowcom z jakich została wykonana pasuje niemalże do każdego wnętrza i stylu. Szczególnie przypadła do gustu sympatykom stylu skandynawskiego oraz industrialnego gdyż idealnie komponuje się wówczas z charakterem pomieszczenia. 

   Żaluzja drewniana poza swoim ponadczasowym wyglądem wnosi również do życia codziennego wiele wygody. Dzięki obracanym lamelom możesz płynnie sterować dopływem światła do pomieszczenia a co za tym idzie zrezygnować z innych form osłon okiennych, takich jak firanka czy zasłona. 

Zamawiaj bezpośrednio u

Żaluzje Drewniane Kraków, Bielsko, Wieliczka, Oświęcim, Tychy, Rybnik

Żaluzje drewniane możemy podzielić na te o szerokości piórek 25 mm oraz 50 mm.

ŻALUZJE DREWNIANE 25 MM

Żaluzje drewniane o szerokości piórek 25 mm są zazwyczaj stosowane w przypadku montażu bezpośrednio na skrzydle okiennym w sposób bezinwazyjny lub inwazyjny. Są idealnym rozwiązaniem dla osób które chcą w prosty i szybki sposób korzystać z okna, parapetu oraz które chcą by żaluzja tworzyła integralną część ze skrzydłem okiennym. Dzięki nim stworzysz w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat i możesz płynnie sterować dopływem światła do pomieszczenia.

ŻALUZJE DREWNIANE 50 MM

Żaluzje drewniane o szerokości piórek 50 mm są uznawane za jedne z najbardziej eleganckich osłon okiennych dostępnych na rynku.  Są stosowane do osłaniania całych wnęk okiennych, rzadziej w przypadku montażu bezpośrednio na skrzydle okiennym. Dzięki zastosowaniu żaluzji drewnianej 50 mm wnętrze pomieszczenia nabiera nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Żaluzje drewniane cieszą się niesłabnącą popularnością od kilku dziesięcioleci, decydując się na to rozwiązanie masz pewność że nie jest to jedynie chwilowa moda.

Żaluzje drewniane można montować na kilka sposobów. W zależności od warunków jakie zastaniemy u inwestora możemy je zamontować:

BEZINWAZYJNIE NA SKRZYDLE OKIENNYM- ŻALUZJE 25 MM

Żaluzja jest wówczas montowana na specjalnych uchwytach obejmujących felc okna. Wybierając ten sposób montażu decydujesz się że żaluzja będzie zakrywała szybę wraz z listwami przy-szybowymi. Na każdą kwaterę okna musisz zamontować osobną żaluzję której montaż nie będzie uszkadzał okna i będzie jej integralną częścią. Żaluzja montowana w ten sposób wyposażona jest w prowadnice żyłkowe które przytrzymują osłonę przy płaszczyźnie okna podczas uchylania. Montaż bezinwazyjny na skrzydle okiennym nie jest możliwy gdy Twoje okna są wyposażone w wywietrzniki.

INWAZYJNIE NA SKRZYDLE OKIENNYM – ŻALUZJE 25 MM I 50 MM

Żaluzja 25 mm jest w ten sposób montowana w momencie gdy w oknie zamontowane są np. wywietrzniki. Pozwala to na cieszenie się żaluzją działającą wraz ze skrzydłem okiennym.  W przypadku zastosowania piórek o szerokości 50 mm ich jedynym sposobem montażu na skrzydle okiennym jest zamontowanie zaczepów, a do nich żaluzji w sposób inwazyjny.

MONTAŻ NA ŚCIANIE/SUFICIE – ŻALUZJA 25 I 50 MM

Gdy chcemy zakryć cała wnękę okienną montujemy żaluzje na ścianie lub suficie. Żaluzje montowane są wówczas odpowiednio wyżej gdyż cały pakiet po zwinięciu zajmuje od 20% do 30% swojej wysokości. Żaluzje o szerokości piórek 25 mm są raczej przeznaczone do montażu bezpośrednio na skrzydle okiennym, natomiast żaluzje o szerokości piórek 50 mm głownie są przeznaczone do montażu w ten właśnie sposób. Dzięki zastosowaniu piórek o szerokości 50 mm okno nabiera bardzo eleganckiego i  wytwornego charakteru, żaluzje możesz obsługiwać ręcznie lub przy pomocy pilota.

 

 

 

Żaluzje Drewniane możesz obsługiwać na kilka sposobów. Dzięki nim możesz płynnie sterować dopływem światła do pomieszczenia oraz podnosić i opuszczać żaluzje.

PATYCZEK ORAZ SZNUREK – ŻALUZJA 25 MM

Najczęstszym i stosowanym „domyślnie” sposobem obsługi żaluzji drewnianej 25mm jest patyczek oraz sznurek które są umieszczone po wskazanej przez klienta stronie. W tym przypadku do podnoszenia oraz opuszczania osłony służy wspomniany sznurek, żaluzje możesz też zatrzymać na dowolnej wysokości. Dzięki patyczkowi możliwe jest płynne obracanie piórkami a co za tym idzie płynna regulacja nasłonecznienia w pomieszczeniu.

KORALIK – ŻALUZJA 25 MM

Żaluzje możesz obsługiwać również przy pomocy łańcuszka. Wygląda to dokładnie tak samo jak w przypadku obsługi wewnętrznych rolet. Gdy zastosujemy takie rozwiązanie obracamy piórka, podnosimy oraz opuszczamy żaluzje przy pomocy jednego łańcuszka.

STEROWANIE AUTOMATYCZNE – ŻALUZJE 25 MM ORAZ 50 MM

Żaluzje Drewniane możesz również obsługiwać przy pomocy pilota lub przełącznika naściennego. Jest to szczególnie pomocne w przypadku osłon o dużej powierzchni i żaluzji drewnianych 50 mm. W zależności od tego jaki konkretny system sterowania wybierzesz możesz go podpiąć pod system inteligentnego sterowania domem, na pilocie zaprogramować godziny otwarcia i zamknięcia żaluzji lub po prostu siedząc na kanapie, wygodnie sterować swoimi osłonami.

STEROWANIE SZNURKIEM – ŻALUZJA – 50 MM

Żaluzje drewniane 50 mm również „domyślnie” obsługiwane są ręcznie, przy pomocy sznurka. W tym przypadku podnoszenie, opuszczanie oraz płynne obracanie piórkami żaluzji możliwa jest dzięki dwóm sznurkom umieszczonym po wskazanej przez klienta stronie.

Żaluzja drewniana charcoalŻaluzja drewniana whiteŻaluzja drewniana wengeŻaluzja drewnian orzech

 
 
Żaluzje drewniane TeakŻaluzja drewniane shell
Żaluzje drewniane red mahoganyŻaluzja drewniana red cherryŻaluzja drewniana red cherryŻaluzja Drewniana mahoń
Żaluzja drewniana limestoneŻaluzja drewniana greyŻaluzja drewniana cloud
 
 
 
 
Żaluzja drewniana charcoalZaluzja drewniana bleachŻaluzje drewniane black

Żaluzje drewniane

UMÓW SIĘ NA POMIAR

Podczas pomiaru spokojnie przejrzysz wszystkie próbniki materiałów w domowym zaciszu. Nasz pracownik dokładnie dopasuje osłonę do Twojego gustu i potrzeb.

UMÓW SIĘ NA POMIAR

Podczas pomiaru spokojnie przejrzysz wszystkie próbniki materiałów w domowym zaciszu. Nasz pracownik dokładnie dopasuje osłonę do Twojego gustu i potrzeb.

Więcej informacji
Zadzwoń 
502 112 555
Close Menu